Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wiśniowy home koncept 31

wpisy na blogu

Płyta fundamentowa

Blog:  malagenia
Data dodania: 2017-03-14
wyślij wiadomość

Ponieważ zdecydowałam się na płytę fundamentową to mam teraz dwa problemy: z garażem, który powinien byc posadowiony na tradycyjnym fundamencie oddylatowanym od reszty domu, a także z betonową ozdobną belką, która też tworzy mostek termiczny. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony, ale mam nadzieję, że uda mi się jeszcze coś zmienic, dodatkowo nie podoba mi się umiejscowienie śmietnika na działce, jest daleko od bramy (tłumaczyła architektowi, ale mnie zignorował), a kolega zwrócił mi także uwagę na posadowienie domu, które jego zdaniem powinno byc wyżej, bo na razie obok domu biegnie polna droga, ale to się może zmienic i wtedy dom moze się okazac za nisko???!!! Co do pompy ciepła to u nas w gminie nie ma żadnych dopłat-co mnie szczególnie nie dziwi, mozna się było tego spodziewac.


W ubiegłą sobotę byłam w domu pasywnym, wyszłam zachwycona i oszołomiona. Świetne rozwiązania z ogrzewaniem, rekuperacją, montażem okien, ociepleniem, garażem, wszystko mi się podobało. Właściciel to bardzo mądry człowiek. Chciałabym miec takiego doradcę - pomarzyc sobie można...

Pompa ciepła

Blog:  malagenia
Data dodania: 2017-03-11
wyślij wiadomość

No dobrze, ale niech się ktoś wypowie kto ma taką pompę od dłuższego czasu i użytkował ją kiedy za oknem było np. -20C mrozu (wiem, wiem, że to rzadko, ale się zdarza), jakie ona generuje wtedy koszty i jaka jest temperatura w domu, a pytanie do osób planujących założenie pompy - czy zostawiacie komin ?

I tak całkiem na chłodno, nie ma takiego urządzenia, które się nie psuje, a z mojego doświadczenia wiem, że to co drogie niekoniecznie jest wysokiej jakości, choc człowiek naiwnie wierzy, że jak się za coś dużo zapłaci to można oczekiwac b.dobrej jakości- nic bardziej mylnego!

15Komentarze
agutek  
Data dodania: 2017-03-11 09:19:16
My będziemy mieć jeszcze rekuperator.Zostawiamy komin do kominka,chociaż podobno się to wszystko gryzie z kominem-reku,pc i lepiej zrobić biokominek,ale cóż począć jak chcemy kominek,drewienko i klimacik?Poza tym zastanawiamy się jeszcze czy zostawić komin w kotłowni jako wentylacyjny czyli bez wkładu kominowego tylko pustaki wentylacyjne w celu wentylacji grawitacyjnej garażu i do tegoż komina podłączymy ewentualnie wyrzutnię od rekuperatora,ale to jeszcze ogarniemy na etapie budowy-czy tak zrobimy czy jednak powybijamy milion dziur w garażu żeby to wszystko hulało.
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-11 09:41:07
Witajcie, my mamy pompę ciepła gruntową. Jeszcze nie mieszkamy, ale już wygrzewamy dom. Dlatego temperatura ustawiona na piecu nie jest jakaś zawrotna - 18 stopni i tyle też jest w domu. Przyjemnie ciepło w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo będzie działać również rekuperator.Mamy podłogówkę bardzo gęsto rozłożoną, co 10 cm, grubsze rurki (można wejść w naszą galerię i obejrzeć). Odwierty są dwa po 100 metrów każdy, do ogrzania 170 m2. domu.Dom jest ocieplony 22 cm styropianem grafitowym, na podłodze mamy 15 cm.styropianu. Zaczęliśmy grzać na samym początku stycznia, temperatury wówczas u nas w nocy dochodziły do -15 stopni w nocy. Był to więc pierwszy test naszej instalacji. Wiadomo, że na samym początku, gdy dom jest bardzo zimny i nie wygrzany (u nas przy dobrych wiatrach w środku mieliśmy +2 stopnie)pompa ciągnie więcej. Do sedna, przez te dwa miesiące, a w sumie prawie dwa i pół za prąd mamy około 700 złoty. Różnica temperatur dom i dwór była około 33 stopnie. Myślę, że przy kolejnym rozruchu zimowym będzie już mniej ciągnęła prądu. Pozdrawiam. p.s. komin mamy tylko do kominka (kominek dopasowany do rekuperacji). Innego komina nie posiadamy.
odpowiedz
tomek85  
Data dodania: 2017-03-11 19:14:03
Jaka macie moc pompy mi zaproponowali na metraz uzytkowy okolo 155 metr. Kw pompe o mocy 8kw
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzonagienia
Data dodania: 2017-03-11 19:49:58
My mamy 8kw.
odpowiedz
Odpowiedź do tomek85
Data dodania: 2017-03-11 09:43:51
A rozglądaliście się za dofinansowaniami do pomp ciepła? My z takich korzystaliśmy, inaczej trochę droga sprawa :)Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-11 11:57:16
A mogłabys sie rozpisac cos wiecej o tych dotacjach na pompe jak to wyglada? Sama rozwazam taka opcje jesli byłaby szansa na dotacje. Bez dotacji, tak jak wspomnialas.. droga sprawa.
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzonagienia
Data dodania: 2017-03-11 12:33:23
Pompa ciepła
Nam potencjalny instalator mówił, że korzystnie jest wziąć kredyt na zakup takiej pompy w BOŚ, oni spłacają wtedy odsetki, ale pompa musi być zamontowana jest to sprawdzane, kredyt jest udzielany na 5 lat tylko na pompę, na odwierty nie. Natomiast korzystanie z programu PROSUMENT pan nam odradził, gdyż dużo zachodu i kosztów pośrednich, a dopłata w tym roku to już tylko 15%. Jeszcze co do kosztów podawanych tutaj to te opłaty uwzględniają tylko zużycie prądu przez pompę czy ogólnie zużycie prądu dla całego domu (światło, sprzęt, rekuperacja)?
odpowiedz
Odpowiedź do katka-lawenda
Data dodania: 2017-03-11 16:31:03
Dziekuje bardzo za informacje :)
odpowiedz
Odpowiedź do malagenia
tomek85  
Data dodania: 2017-03-11 19:11:04
Te dotacje juz w tamtym roku sie skonczyly. Dzwonilem miesiac temu do banku. Nadal ich nie ma. Na razie nie ma co sie ludzic. Pytac w gminach. W powiecie obok mnie sa dotacje z gminy 70 proc na odwierty na podlogowke i na pompe. Wiec mozna zazdroscic mieszkancom tej gminy ktorzy z dotacji slorzystaja. U mnie niestety nie ma. Czekam wytrwale al3 czuje ze sie nie doczekam
odpowiedz
Odpowiedź do malagenia
Data dodania: 2017-03-11 19:56:23
My akurat wzięliśmy kredyt w BOŚ na tą inwestycję, zwrócili nam 40% kwoty. Oni w BOŚ mają z tego co wiem raz do roku te dotacje z WFOŚ-ia. Jednak szybko się rozchodzą. Można też w gminie popytać (u nas akurat lipa). Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do katka-lawenda
Data dodania: 2017-03-11 10:28:45
Nasi przyjaciele mają pompę ciepła. Wprowadzili się we wrześniu. I wiecie co ? Ja im bardzo zazdroszczę tej pompy. Rachunki za prąd jak marzenie! A ze mieszkają na wsi i praktycznie w szczerym polu bo sąsiadów mają daleko to mają tam szczególnie wietrznie i zimno, przeżyli pierwsza zimę z mega mrozami bo prawie- 30. Pompa spisywał się na medal! Jedyne czego nie wiedzieli gdy się na nią decydowali to szumiace grzejniki podczas gdy pompa się włącza, jest w nich taki jakby wiatraczek czy wentylatorek, powoduje on podmuch i firanki się ruszają, no i trochę to słychać.
odpowiedz
tomek85  
Data dodania: 2017-03-11 12:32:37
Witam. My bedziemy monyowac pompe ciepla i rekuperator firmy Nibe. Dtoga spraea z cala robocizna z podlogowka no wszystko wszystko wyszlo 100 000. Jesli chodzi o dotocje z banku ochrony srodowiska yo niestety juz nie ma. Mozna starac sie z gminy ale nie kazda posiada fundusze na tego typu przedsiewziecia. Ale miec pompe to jednak niesamowity komfort  Kominam zrobiony. Nie wiem czy byl sens. Ale na wszelki wypadek zrobilem. Teraz ytoche zaluje
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2017-03-12 12:10:25
zostawiamy komin bo gdyby się kiedyś zmieniało instalcje, na wszelki wyadek, żeby był. robimy pompę + fotowoltanikę. u nas o tyle szczęście, że gmina wprowadza dofinansowanie 85% na taką inwestycję... gdyby nie to pewnie byśmy się nie zdecydowali, ale tylko ze względu na koszty instalacji.
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-12 17:08:54
Ale wypas gmina :) gdzie taka?
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
hk-46  
Data dodania: 2017-03-14 12:01:50
na podkarpaciu ;) wystartowali do projektu unijnego na eko-domy i dofinansowują energooszczędne instalcje tj. pompy ciepła, fotowoltanikę, solary i piece na biomasę. w lipcu się okaże czy dostaną pieniądze na projekt, ale my już nie bierzemy innej opcji pod uwagę :D
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzonagienia

Pompa ciepła

Blog:  malagenia
Data dodania: 2017-03-10
wyślij wiadomość

Zaczynam wariowac od natłoku sprzecznych opinii na temat gruntowej pompy ciepła na ktorą się "prawie" zdecydowałyśmy, już oczami wyobraźni widziałam taką pompę  u nas w domu, bezobsługową, ekologiczną i ekonomiczną, taką ktora nie wymaga zbyt wiele zachodu można nią sterowac za pomocą smartfona z pracy, już nawet w myślach "rozstałam się" z kwotą 52 tys.złotych i w celu zaoszczędzenia z dwoma kominami, które w tej sytuacji wydawały się zbędne, ale to wszystko do czasu kiedy spotkałam znajomego, który jak tylko dowiedział się, że planuję takie właśnie ogrzewanie stanowczo mi je odradził i skierował do osoby, która taką pompę ma i nie jest zadowolona, straszył mnie, że zimą będę marzła a rachunki będą wysokie, ponadto kazał zapytac o koszty serwisowania pompy, bo są ponoc duże. My byłyśmy zdecydowane na niemiecką pompę ciepła alpha innotec z dwoma odwiertami po 90m, wielkości lodówki z zasobnikiem w pompie 180 l, gwarancja na pompę 5 lat na instalację 50 lat, z wstępnie oszacowaną mocą 8KW. Faktem jest, że optymalne warunki pompy to gliniasty i mokry teren a u nas takiego raczej nie ma.

9Komentarze
Data dodania: 2017-03-10 20:47:58
My również będziemy mieć gruntowa pompę ciepła z tym że 10kW i odwierty na 240m łącznie. A co do marznięcia przy ogrzewaniu pompa ciepła to fakt jest taka możliwość jak przy każdym ogrzewaniu jeżeli dobierze się źle moc. Przy pompie jest większa możliwość na popełnienie błędu, który może wystąpić na etapie za krótkich odwiertów, za małej mocy pompy czy źle policzalnego ogrzewania podłogowego. Dlatego trzeba wybrać sprawdzonego instalatora.
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-10 21:10:08
U nas rowniez bedzie gruntowa pompa ciepla z odwiertami 3 x 70 m, powierzchnia domu to 230 m z garazem i kotlownia bez 190 m, jezeli ktos marznie w domu to powinien skierowac sie do firmy jtora spaprala robote, przy dobrze wykonanej pompie wraz z odwiertami nie ma mozluwosci by bylo zimno, tylko blad firmy ktora zle to wykona moze miec taki efekt
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-10 21:41:20
Bardzo dobry kocioł gazowy kosztuje 10tys (komin systemowy + wykończenie z klinkieru około 5tys zł) resztę pieniędzy można przeznaczyć na ogrzewanie powinno wystarczyć na 10 lat ;) pompa ekonomicznie najbardziej opłaca się handlowcowi który wam ją sprzeda, eksploatacja i ewentualne awarie też nie są tanie (układ skomplikowany zdecydowanie większe prawdopodobieństwo awarii niż przy kotle gazowym). PS. Prawdopodobnie dom budujecie na kredyt realny koszt instalacji wzrośnie o 50%
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-10 22:47:57
Nie każdy ma gaz na działce. A co do realnej różnicy to nie jest ona taka duża jak wszyscy piszą. Przyłącze gazu tez kosztuje kilka tys. Do tego u nas w cenie pompy (42tys) jest zbiornik ba cwu i całe podłączenie kotłowni, rurki, złączki, robocizna. Ostatecznie dobry kocioł na pelet z kompleksową kotłownią wyszedł podobnie co PC.
odpowiedz
Odpowiedź do kleszczowisko
Data dodania: 2017-03-11 10:32:00
zdecydowaliscie się na piec na pelet? można wiedzieć jaki?
odpowiedz
Odpowiedź do orzeszkowepole
Data dodania: 2017-03-11 14:45:21
Nie przy takiej wycenie co otrzymaliśmy to PC nam się bardziej opłaca ;)
odpowiedz
Odpowiedź do dubi1985
Data dodania: 2017-03-11 00:29:11
A skad takie przekonanie ze uklad tak strasznie skaplikowany i niby drogie naprawy ? Wbrew pozora uklad prosty, malo co moze sie wysypac a same naorawy nie sa drogie, decydujac sie na to inwestycje dokladnie zapoznalem sie z takimi mozliwosciami, chyba ze wykonuje to partacz, ktory nie ma o tym wiekszego pojecia, awaryjne sa pompy powietrzne w naszym klimacie nie gruntowe. Buduje za gotowke i swiadomie podejmuje decyzje pompa ciepla polaczona z fotowoltanika generuje 0 zl kosztow uzytkowania a czy piecyk gazowy czy pompa to przeglady ijtak trzeba robic co roku, przeglad 150 zl czy ja wiem czy to duzo ? A przez to wydłóza sie gwarancja. Duzo osob wypowiada sie o pompach a nie ma z nia stycznosci i slyszala cos od kogos, potem tworza sie wlasnie nieprawdziwe informacje i wprowadzaja w blad ludzi
odpowiedz
Odpowiedź do kleszczowisko
agutek  
Data dodania: 2017-03-11 09:10:08
My decydujemy się na pompę.Byliśmy u znajomych w największe mrozy w styczniu właśnie po to żeby pogadać,zobaczyć,pomacać temat.Temp ustawiona na 22 st.,100% podłogówka-bardzo przyjemnie ciepło.Przy podłogówce ciepło odczuwa się inaczej czyli lepiej :-)Znajomi polecają bardzo.Ich instalacja z podłogowym ogrzewaniem,jednostką,całą kompletną kotłownią,zasobnikiem na wodę kosztowała ok.100 tys.,rachunki za prąd całość w domu ok.750 zł/m-c.Dom pow.użyt.350 m2,parterówka :-P Czyli na nasze 129m będzie taniej.
odpowiedz
bassior  
Data dodania: 2017-03-14 21:43:46
Pompy ciepła powietrze-woda są o połowe tansze niz gruntowe. zadnych odwiertów tylko inverter na zewnątrz budynku. mój panas 9kW dawał rade przy minus 24*C tej zimy bez załączenia grzałki. jak cos to piszcie na priv - chetnie pogadam
odpowiedz

Przed budową

Blog:  malagenia
Data dodania: 2017-03-07
wyślij wiadomość

Mamy dylemat, wniosek o pozwolenie na budowę złożony a nam spodobał sie pomysł z gruntową pompą ciepła przy której komin w kotłowni nie jest potrzebny, ale nie wiem czy rezygnacja z niego to zmiana nieistotna czy istotna, przy okazji rozstałybyśmy się także z kominkiem i kominem do niego.

2Komentarze
niechaj  
Data dodania: 2017-03-07 19:29:10
spokojnie można rezygnować w trakcie budowy, zgłoś to tylko kierownikowi. Trzymam kciuki za realizację pomysłu na pompę :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-08 10:59:27
My też będziemy mieli pompę ciepła gruntową, ale na wszelki wypadek zrobiliśmy komin. Bez komina dom trochę dziwnie wygląda, ale każdy robi tak jak jemu pasuje.☺ My robimy biokominek, zwykły kominek jest dla nas zbyt kłopotliwy i zajmuje zbyt dużo miejsca.
odpowiedz

Pozwolenie na budowę

Blog:  malagenia
Data dodania: 2017-03-02
wyślij wiadomość

Wczoraj zostały złożone dokumenty wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, składamy metodą tradycyjną o pozwolenie, gdyż niektore banki niezbyt chętnie akceptują "zgłoszenie"według nowych przepisów ". Teraz pozostaje tylko czekac i przygotowywac działkę do budowy, podpisac umowę z kierownikiem budowy i zrobic przyłącza wody i prądu, no i jeszcze rozejrzec się za jakims kontenerkiem na budowę. Nie wiem jak długo będę czekac na przyłacze prądu, umowę podpisałam i odesłałam, widzialam przewidywane terminy i trochę zbladłam 6 m-cy! w najlepszym przypadku! Mam nadzieję, że do lipca się wyrobię. Zastanawia mnie przyłącze wody w sytuacji gdy na działce jeszcze nic nie ma, jak się je wyprowadza? Do studzienki rewizyjnej,  czy do docelowego miejsca gdzie bym chciała miec wodomierz, a jeśli tak to jak się to zabezpiecza po wyprowadzeniu?

Ciągle powraca do mnie temat płyty fundamentowej, ktora nie daje mi spokoju, czy może ktoś podpowiedziec jak wyliczyc choc w przyblizeniu koszt takiej płyty (bez robocizny) ? Mam jeszcze czas by zamienic tradycyjne fundamenty na płytę.

7Komentarze
Data dodania: 2017-03-02 12:03:00
Ja bym poszukał na tym blogu - po lewej stronie jest "Panel", a tam "Koszty budowy". Może ktoś z płytą fundamentową zamieszczał koszty jej budowy. Wpisz w Google: site:mojabudowa.pl "płyta fundamentowa". Trochę trzeba się naklikać, ale może w komentarzach, albo w kosztach budowy ktoś napisał ile to kosztowało. Co do fundamentów, sprawa prosta - taki sam jak Wasz projekt ze wszystkimi, dokładnymi kosztami: piotrekiemi-hk31.mojabudowa.pl/?menu=koszty
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-02 13:44:01
Ja chciałabym czekać na przyłącza 6 miesięcy my mamy termin do 2 lat i znając nasze warunki w gminie tyle to potrwa. Wody napewno w tym roku nie bedzie:/
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-04 06:42:32
Przed badaniem gruntu, nie da się policzyć kosztów.
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-04 09:49:36
Płyta fundamentowa
Właśnie się umówiłam na badanie gruntu w przyszłym tygodniu - 3 odwierty po 4m po przekątnej planowanego rzutu budynku, cena 900 zł.
odpowiedz
Odpowiedź do zakusynapasywny
hk-46  
Data dodania: 2017-03-09 09:01:34
witam, chciałabym zapytać, jakie dokumenty wymagała energetyka do wniosku o przyłącz? my aktualnie będziemy składać dokumenty do gminy na zezwolenie i zastanawiam się kiedy mogę złożyć o przyłącz... w takim razie rozumiem, że składała Pani przed uzyskaniem pozwolenia?
odpowiedz
Data dodania: 2017-03-10 19:09:04
Przyłącze do prądu
Tak składałyśmy przed wnioskiem o pozwolenie na budowę.Jest to wniosek o warunki przyłączenia, który pobiera się w zakładzie energetycznym,do wniosku załączamy dokument potwierdzający prawo do nieruchomości i mapę do celów projektowych (skala 1:500) z zaznaczonymi granicami działki i ewentualną lokalizacją skrzynki elektrycznej,składamy wniosek, otrzymujemy warunki przyłączenia oraz propozycję umowy o przyłączenie, podpisujemy umowę i czekamy na przyłączenie przez zakład energetyczny. W umowie podana jest cena a także opcja wykonania przyłącza we własnym zakresie, co niezbyt się opłaca.
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46
hk-46  
Data dodania: 2017-03-10 19:42:13
Dziękuje bardzo :) co oddział to inne zasady. Początkowo nie chcieli słyszeć o warunkach przez uprawomocnieniem sie zgłoszenia na budowę ale w koncu na nich wymogłam i okazało sie ze jednak da sie ;)
odpowiedz
Odpowiedź do malagenia
malagenia
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 92439
Komentarzy: 440
Obserwują: 77
On-line: 9
Wpisów: 99 Galeria zdjęć: 114
Projekt HOME KONCEPT-31
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2020 maj
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 listopad
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 czerwiec
2018 maj
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników