Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wiśniowy home koncept 31

wpisy na blogu

Tradycyjne fundamenty kontra płyta fundamentowa

Blog:  malagenia
Data dodania: 2016-12-29
wyślij wiadomość

Dzisiaj dostałam wycenę płyty fundamentowej, cena w zależności od grubości i rodzaju ocieplenia 20 cm EPS - 61.100 +8% Vat; 30 cm EPS - 66.700 +8% Vat; wersja z XPS 20 cm - 64.800 + 8% Vat; XPS 30 cm - 72.300 +8% Vat. Wycena dotyczy całej powierzchni domu razem z garażem. Bądź tu teraz człowieku mądry...

10Komentarze
Data dodania: 2017-01-04 17:18:40
My zrobiliśmy tradycyjne fundamenty, głęboko osadzone... i szczerze mówiąc cieszę się z tego...dzięki temu nie będziemy się martwić o przemarzanie, osiadanie, podtopienia terenu czy inne rzeczy :) jak to powiedział nasz kierownik - bomba wybuchnie, a u Was fundamnety zostaną ;)
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-04 21:11:42
Płyta fundamentowa
Płyta fundamentowa to jest właśnie rozwiązanie bezpieczne nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych na działce, jest odporniejsza na nierównomierne osiadanie niż fundamenty tradycyjne.
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-01-04 22:52:15
;)) niestety w klasycznych fundamentach zawsze jakaś ich część dotyka ziemi. Zwykle to ława fundamentowa i po mimo izolacji termicznej z zewnątrz i wewnątrz bloczków fundamentowych niestety zimno się przedostaje. Dalej na tych bloczkach mamy ściany, które są zimne :)) Oczywiście można stosować bloczki "ciepłe" jednak i tak mostek termiczny jest i będzie. W płycie mostków nie ma gdyż całość jest odizolowana od gruntu styropianem :))) Policzmy teraz powierzchnie tych ław :)))
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-01-05 19:45:10
Być może... aż tak się tym nie interesowałam... wiem jedynie, że aby płyta fundamnetowa była stabilna, teoretycznie potrzebny jest specjalny jej projekt, który już sam w sobie kosztuje.... i cała płyta jest droższa... oczywiście pewnie wiele ekip chętnie zrobi taką płytę, ale wtedy jej żywotność, może nie być taka jak powinna... tak czy inaczej... my wybraliśmy zwykłe fundamenty, bo płyty sami byśmy nie zrobili, czyli siłą rzeczy nie była dla nas :) no i nam wyszło około 30 tys, a tutaj drugie tyle...
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-07 17:52:50
:)) to tak z ciekawości dodajcie do tych 30 tyś wszystko to co już jest w płycie: izolacja termiczna, ogrzewanie, kanalizacja i cześć wody czyli to co wydaliście aby mieć stan pod płytkę. Ciekawe ile wtedy wyjdzie :)))
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-01-08 16:21:24
absolutnie nie kłóce się z tym, że płyta może być lepsza od tradycynych :) i być może cena końcowa będzie podobna, ale tak jakpisałam.... płyty nie robi się samemu... a z drugiej strony, nie wyjdzie raczej aż tyle .... tutaj płyta kosztuje średnio 70 tys- to izolacja, ogrzewanie, kanaliza i część wody musiałaby wyjść 40 tys.... no way.... nie wyjdzie tyle :) przynajmniej nie u nas :)
odpowiedz
Odpowiedź do zabki2015
Data dodania: 2017-01-08 18:49:07
Płyta fundamentowa
W kosztorysie stan zero to 55.000 tys. plus 8% Vat a to 4400 co daje razem 59.400 - dotyczy fundamentu tradycyjnego, więc płyta jest warta rozważenia.
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-01-08 19:30:40
jasne, płyta jest jak najbardziej warta rozważenia, jeszcze w sytuacji gdy robi ekipa :) Nam się nie płacało, bo przy płycie doszłaby robocizna, a przy tradycyjnym w zasadzie nie :) To tak samo jak np. elektryka. Dla osób, którym robi elektryk instalacje - 40zł/pkt (przy średniej cenie 60zł/pkt) to okazja, a dla mnie drożyzna, bo zrobimy to sami ;) A są rzeczy, których sie samemu nie zrobi, np.więźba czy właśnie płyta. Tylko więźbe trzeba zrobić, a płyte można zastąpić ;) Poza tym ja nie mam nic przeciw płycie, to dobre rozwiązanie, ale my wybraliśmy inne - dla nas lepsze i tańsze :)
odpowiedz
Odpowiedź do malagenia
Data dodania: 2017-01-09 20:19:52
Budowa domu
Będą budowały tylko dwie kobiety, niczego same nie zrobimy,jesteśmy zależne od ekip budowlanych.
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-01-08 20:05:20
Płyta fundamentowa
Powiem tak. W Polsce płyta fundamentowa tylko na ciężkim terenie, w innym przypadku tylko ławy. Z tego co widać koszt są nieporównywalnie większe przy płycie. Aby wydać prawie 80tys tylko na fundament to trzeba by mieć mennice w kieszeni, a gdzie reszta domu. Fundamenty robi się za 15-30tys, a 80tys to są koszty dachu. Domek, oczywiście w zależności od projektu, średnio w stanie surowym zamkniętym powinien kosztować 200-350tys.
odpowiedz

Przydomowa oczyszczalnia

Blog:  malagenia
Data dodania: 2016-12-29
wyślij wiadomość

Czy ktoś ma i użytkuje przydomową oczyszczalnię ścieków? Jak to się sprawdza w codziennym życiu, nie ma problemów ? My jesteśmy tylko dwie, więc czy w naszym przypadku oczyszczalnia ma sens?                               


1Komentarze
Data dodania: 2016-12-29 17:17:30
my mamy przydomową oczyszczalnie, raz na rok trzeba wybrać ten syf u nas był koszt 100zł, a wywóz szamba przy 4 osobach to tak raz na miesiąc trzeba koszt 200zł. więc szybko inwestycja się zwróci, nic nie śmierdzi na podwórku co jakiś czas trzeba dosypać bakterie i tyle jej obsługi.
odpowiedz

Adaptacja projektu

Blog:  malagenia
Data dodania: 2016-12-28
wyślij wiadomość

Fajnie, że jest więcej osób, ktore nie mają kominka, bo czułam się wyobcowana w swoim uporze co do rezygnacji z niego. Zastanawiam się czy w takim razie stawiac komin tak jak w projekcie. Muszę zdecydowac czy chcę przydomową oczyszczalnię czy szambo (nie ma przyłącza do ścieków). Generalnie działka nie jest uzbrojona co rodzi trochę problemów.

9Komentarze
Data dodania: 2016-12-28 22:05:09
Kominkowi mówimy stanowcze nie :) też zrezygnowaliśmy z kominka. W naszym przypadku było to jednoznaczne z rezygnacją z komina, ale u siebie musisz sprawdzić czy w tym samym kominie nie idzie jakaś wentylacja. I wtedy najwyżej dać komin tylko wentylacyjny :) My mamy zrobione szambo, ale ono było tu od lat, a nie robimy oczyszczalni bo w perspektywie 1-2 lat jest podłączenie kanalizy :) Pamiętaj, że wiele zmian w projekcie może dokonać za darmo kierownik budowy (powykonawczo), a architekt każe sobie za nie zapłacić :) Warto więc, zanim się dokona zmian, spytać jakiegoś kierownika budowy czy te zmiany są w jego kompetencjch czy nie.I zaoszczędzić trochę kaski :) (kierownik może np. zmienić wielkość okien). Pozdrawiam! :) i powodzenia! :)
odpowiedz
bb26
Data dodania: 2016-12-28 22:06:59
Witam Ja też nie mam kominka :) nie bardzo mi się podobają kominki , natomiast komin mam :) kończy się na stropie , może kiedyś się przyda …. powodzenia !
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-28 23:38:14
My nie mamy kominka i komin od kominka zlikwidowaliśmy. Drugi komin w kotłowni został, bo tam jest wentylacja grawitacyjna do kotłowni i garażu.
odpowiedz
mkasia  
Data dodania: 2016-12-29 07:59:17
My też zrezygnowalismy z kominka. Po raz koszt jego budowy przewyzszał np.instalacje rekuperacji, na ktorej zalezalo inwestorowi. Po dwa projektant, ktory rysowal nasz dom chyba na sile upychal kominek, bo przeciez kominek musi byc. W efekcie komin zajmowal czesc spizarki, a kominek stal tak naprawde w korytarzu i nie nawiazywal do niczego ;) Po trzy, wszystko wskazuje na to, że gmina na dniach wprowadzi zakaz palenia w kominlach, wiec nie wiem czy zdazylibysmy nacieszyc sie tą kosztowną inwestycja. Kominka niet, komina niet ;) Jezeli chodzi o scieki, to my wybraliśmy POŚkę. Kanalizacja to odległa inwestycja jeżeli chodzi o naszą okolicę, wiec jesCze dłuuugo musielibyśmy babrać się w szambie. Do tego dochodzi koszt utrzymania. Wyszło, że oczydzczalnia finalnie wyjdzie taniej.
odpowiedz
maleksandra
Data dodania: 2016-12-29 09:12:54
jakże miło mi się czyta takie komentarze. My też nie chcemy kominka i nie ukrywam, że wielu na nas dziwnie patrzy jak to mówimy...do tego nasz salon, dość duży na samym środku ma zaprojektowany gigant kominek i teraz kombinujemy;)Zdecydowaliśmy się na rekuperację. Dla nas kominek to takla troszkę kotłownia w domu i nie ma opcji. Nie będzie:)
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-29 11:10:38
My również zrezygnowaliśmy z kominka. Komin został bo jest wentylacja. Teście maja kominek i zaluja. Zajmuje tylko miejsce a rzadko z niego korzystają. Kominkom mówimy stanowczo NIEEEE:) i będziemy miec przydomowa oczyszczalnie
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-29 12:39:58
kominki nie są obowiązkowe :) Ja mam kominek i mam swój lasek z drewnem :) ale nie dziwią mnie ludzie, który nie chcą mieć kominka. Nasz jest wkomponowany w róg komina i nie przeszkadza szczególnie, ale często widać na projektach, że zaplanowany jest w dziwnym miejscu i przysłowiowe siedzenie przy kominku oznaczałoby siedzenie na środku przejścia. Co do samego komina, to sprawdź dobrze to o czym ci tu już pisano, czyli przebieg wentylacji. Niestety na waszej wizualizacji projektu grafik gdzie indziej umieścił kominy na rzucie z góry, a gdzie indziej je widać na wizualizacji z zewnątrz. My na tylnej ścianie komina mamy w kuchni wyciąg od okapu, więc wszystko szło w jednym kominie, ale dobudowywaliśmy jeszcze jeden dodatkowy (w sumie są trzy). Ten drugi, który był w projekcie miał być kominem wentylacyjnym od wszystkiego: od pieca w gospodarczym i od dwóch łazienek. Fachowcy nam powiedzieli, że jak wentylacja w łazience ma spełniać swoją funkcję, to nie może iść kilka metrów po stropie rurą do zbiorczego komina, tylko musi mieć swój wydajny. No i jest trzeci komin.
odpowiedz
niechaj  
Data dodania: 2016-12-29 15:13:06
Oczyszczalnia super sprawa, jeśli grunt jest dobry. Sami nie zakładaliśmy opcji innej niż przydomowa oczyszczalnia do czasu zrobienia badań gruntu, z których jednoznacznie wyszło, że mielibyśmy na działce jedną wielką... kupę ;) Jeśli tylko nie masz gliny na glinie, którą pogania glina to oczyszczalnia kontra szambo nie ma żadnych wad :)
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2017-01-03 17:49:07
u nas jest podobnie, z mediów tyko prąd i długo jeszcze tak pozostanie, dlatego planujemy alternatywne rozwiązania, w kuchni indukcja ogrzewanie ekogroszek lub biomasa, własna studnia i właśnie oczyszczalnia. Będe podglądać jak u Was idzie wybrnięcie z problemu braku mediów :)
odpowiedz

Adaptacja projektu

Blog:  malagenia
Data dodania: 2016-12-28
wyślij wiadomość

Jestem po wizycie u architekta. Pojechałam do niego o 10.00 a wyszłam o 15.30. Wielu rzeczy nie udało się jeszcze ustalić. Wejście na poddasze z korytarza w środku domu jest dla mnie nie do zaakceptowania, na blogu pana Roberta budującego HK 26 przeczytałam, że zrobił to wejście w garażu (zastanawiam się tylko jak?), kolejna sprawa to studnia pozostawiona po byłym właścicielu działki, u nas wypadła  na „wejściu” do domu, kotłownia wydaje się też zbyt mała, a ma być ogrzewanie na paliwo stałe, dalej kominek, którego nie chcę, a architekt twierdzi, że to fajna sprawa, no i ostatni problem to rolety zewnętrzne, które nie zostały w tym projekcie przewidziane, bo podobno coraz rzadziej stosuje się takie rozwiązanie (tak mi odpisał pan z biura HK). To co się stosuje? Chyba nie jestem na czasie w kwestii trendów w budownictwie:)

Ostatnio mam jakiś problem z dodawaniem wpisów, które raz działają a raz nie, no ale myślę, że to się poprawi.

6Komentarze
beciacz
Data dodania: 2016-12-28 14:04:10
Projekt suuuuper! :) bo podobny rozkładem do naszego ;)
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-28 15:05:15
Co do rolet to się nie zgodzę, to jest najlepsze w czasie upałów i nie pożera prądu. A w zimie tworzy bufor. A ja tez nie mam kominka, bo przez komin ucieka dużo ciepła i nikt się nie zgłosił do sprzątania. Jak to opisałam na blogu kilka osób się zgłosiło, jako niekominkowi. Co prawda ci bez kominka są w mniejszości. Ostatnio robiliśmy próby rolet i bardzo mi się podobało, bo bardzo cichutko chodzą i pilota można zaprogramować, ze każda roleta zamyka się na zadaną wysokość, czekamy tylko na aktualizację oprogramowania,żeby w pełni zautomatyzować i o danych godzinach się będą same zasłaniać i odsłaniać. Każdą rzecz przemyślcie wielokrotnie, bo potem zazwyczaj nie będzie odwrotu. Powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-28 22:12:24
Nie daj się namówić na kominek... mają swoją działkę, można zrobić sobie ognisko (nawet w zimie), a kominek to siedlisko brudu... :/ uwierz mi, miałam kominek i odetchnęłam z ulgą jak się go pozbyłam. Co do rolet my nie robimy. Nie podobają mi się, zresztą u nas narożne okna, więc pewnie kosztowałyby fortunę o ile można byłoby je zastosować. Według mnie to zbędny wydatek. My zamiast rolet inwestujemy w klimatyzację ;) Co do studni, to faktycznie kłopot, trzeba by chyba zasypać. Rozmiar kotłowni to kwestia pieca... rozpatrzcie się jaki byście chcieli i jaki jego wymiar. U nas piec niby się nie zmieścił, ale obróciliśmy komin i jest ok :) Czasem wystarczy dobrze wszystko przeanalizować i okazuje się, że problem sam się rozwiąże :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-29 13:07:31
rolety - czy są ci potrzebne? Oceń sama. My planujemy tylko wewnętrzne, bo zewnętrzne naszym zdaniem za bardzo zacieniają dom. Poza tym mamy jedno okno, które ma ponad 4m szerokości i takich rolet raczej nie ma :) Co do studni, to wszystko zależy od tego, czy jest uwidoczniona na mapach ewidencyjnych, a więc jaki to jest typ studni (w zależności od tego może podpadać pod prawo wodne albo pod prawo geologiczno-górnicze). Najlepiej w tej kwestii dopytać się we właściwym wydziale geodezji jak zgłosić jej likwidację. Samowolnie lepiej jej nie zasypywać. Poza tym trzeba to robić zgodnie ze sztuką budowlaną, żeby potem jakiegoś nieszczęścia nie było (coś się zapadnie itp.).
odpowiedz
hk-46  
Data dodania: 2017-01-03 19:58:26
w podobnym projekcie robimy schody kosztem kawałka gabinetu, kiedy rozważaliśmy hk-26 planowaliśmy je z salonu, tak naprawdę jest kilka możliwości. Polecam przeglądnąć różne warianty w poszczególnych hk - często są już schody zaprojektowane.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-03 20:25:22
Pytanie, czy malagenia chce zrobić "prawdziwe" schody na poddasze/strych czy tylko wyłaz z opuszczaną/składaną drabinką. Takie coś spokojnie można zamontować w garażu. Ja bym tak zrobiła, gdyby nie to, że garaż mamy wolnostojący. I niestety trzeba było szukać w domu miejsca, gdzie się swobodnie tę drabinkę rozłoży. Padło na korytarz w części nocnej - innego wyjścia nie było, choć i to rozwiązanie dalekie jest od ideału. Właz na strych musiał być, a nie zrobię go na środku salonu albo w kuchni. Chcieliśmy w pom. gospodarczym, ale było za małe. Jeżeli autor bloga o HK26 pisze, że zrobił wyjście z garażu, to najprościej zapytać o to, gdzie zaplanował właz, albo poprosić o zdjęcie sufitu w garażu na priv. Może się zgodzi?
odpowiedz
Odpowiedź do hk-46

Kilka kroków do przodu...

Blog:  malagenia
Data dodania: 2016-12-21
wyślij wiadomość

I nareszcie są! Długo wyczekiwane przez nas warunki zabudowy. Z niepokojem otwierałam kopertę z urzędu, bo przecież nigdy nie wiadomo co "władza"wymyśli....Wszystko w zasadzie zgodnie z naszym projektem HK 31,choć zniknęła możliwość sytuowania prostopadle lub równolegle kalenicy domu względem frontu działki - pozostała  tylko opcja równoległa. Trudno, takie są koszty ponownego występowania o warunki zabudowy, niestety poprzednie, przejęte po byłym już właścicielu działki nie do końca odpowiadały wybranemu przez nas projektowi domu. Teraz muszę się umówić z architektem dokonującym adaptacji projektu, ale mam jeszcze parę spraw do przemyślenia. W tak zwanym międzyczasie ogrodziliśmy działkę by "zwiedzający" ją goście nie traktowali jej jak wysypiska śmieci czy publicznej toalety.

3Komentarze
czortek  
Data dodania: 2016-12-21 20:48:50
DObrze, że w ogóle mozecie wybudować wymarzony domek :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-12-22 19:49:06
Budowa domu
Czy możemy to się jeszcze okaże jak pójdziemy do banku po kredyt..... 20 % wkładu własnego od przyszłego roku to bardzo dużo.
odpowiedz
rati88  
Data dodania: 2016-12-25 18:52:58
Waszym wkładem własnym jest działka. Jeśli chcecie wziąć na przykład 300tys zł, a działka warta jest 100tys to macie wkład 33% już ;)
odpowiedz
Odpowiedź do malagenia
malagenia
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 92439
Komentarzy: 440
Obserwują: 77
On-line: 9
Wpisów: 99 Galeria zdjęć: 114
Projekt HOME KONCEPT-31
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2020 maj
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 listopad
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 czerwiec
2018 maj
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 grudzień

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników